Koru Sağlık Grubu yöneticileri, sağlık muhabirleriyle bir araya geldi.

Green Park Otelde düzenlenen yemeğe Koru Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, Genel Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Ali Özön, Genel Medikal Direktör Doç. Dr. Bahadır Ege, İnsan Kaynakları ve Pazarlama Direktörü Emine Şirin , Mesul Müdür Uzm. Dr. Giray Ergin, Laboratuvarlar Direktörü Prof. Dr. Abbas Taner , Kurumsal İletişim ve Tanıtım Müdürü Esma Özakın, IT Müdürü Esen Nur Cıplak, SMD yönetimi ve SMD üyeleri katıldı.

Koru Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, yemekte yaptığı konuşmada şunları kaydetti: ''Koru Sağlık Eğitim ve Turizm Grubu; Koru Ankara Hastanesi (Çukurambar) , Koru Sincan Hastanesi, , Görüntüleme Merkezi, Koru Sağlık Koleji/Koru Anadolu Lisesi, BOLUKORUHOTELS SPA&CONVENTION ile birlikte, Ankara'nın en donanımlı Sağlık, Eğitim ve Turizm Kuruluşu olarak  7 yıldır  hizmet vermektedir.  Koru Ankara Hastanesi’nde tüm branşların yanı sıra, Da Vinci Robotik Cerrahi Birimi ile özellikle jinekoloji, üroloji ve genel cerrahi alanlarında daha konforlu sağlık hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca,  Meme, Uyku, Algoloji, İşitme-Denge, Perinatoloji, Suda doğum,İleri Girişimsel Anjio ve Koroner Anjio, Medikal Onkoloji, Evde Bakım Hizmetleri ve Kozmetoloji gibi farklılık yaratan hizmet birimleriyle de hizmet standardını en üst düzeye taşımıştır.

Multidisipliner onkolojik tedavi hizmeti kapsamında; Yapılan yeni yatırımlarla  beyin tümörleri ve beyin arteriovenöz malformasyonlarının tedavisi için kullanılan Türkiye’de ki 7. Ankara’da ki 2.  Gama Knife ünitesi  Koru Ankara hastanesinde kurulmuş olup aynı zamanda Radyoterapide kullanılan hedefe yönelik ışınlama teknolojisine olanak sağlayan Electa Versa HD Linac  ünitesi de devreye alınmıştır.

Onkolojik tanı ve tedavi uygulamaları kapsamında, Nükleer tıp ünitesinde  PET CT görüntüleme ve Prostat Kanseri tedavisinde (Lutesyum-177 PSMA),Yüksek Doz Radyoaktif İyot Tedavisi, SPECT gibi tedavi olanakları da sunulmaktadır. 11 Ocak 2018 tarihindeki Yüksek Öğretim Kurumu  onayı ile Koru Ankara Hastanesi Yüksek ihtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi  ile, Ankara’daki tek üniversite-özel hastane işbirliği protokolünü gerçekleştirerek  üçüncü basamak sağlık hizmeti sunmaya başlayacaktır.

Ayrıca uluslarararası önemli işbirliği protokolleri de aynı anda imzalanmış olup; Miami çocuk hastanesi ile yapılan  protokol kapsamında telemedicine sistemi kurulmuş olup Koru Ankara Hastanesi ve Miami çocuk hastanesi hekimleri aynı anda görsel ve işitsel olarak hastayı değerlendirebilecek ve ortak tedavi kararı alabilecektir. Azerbaycan Tıp fakültesi ile imzalanmış olan işbirliği protolü ile de ortak eğitimler ve hasta takibi hedeflenmektedir. 

Türkiye’de hizmet veren tüm hastaneler içinde ilk olarak ISQua/ SAS akreditasyon belge başvurusu kabul edilen ve  ilk denetlenen hastane olmanın yanı sıra denetlemede başarı sağlamanın gururu yaşanmaktadır. Koru Sağlık Grubu sosyal sorumluluk vizyonu kapsamında; Engelli vatandaşlarımızın daha iyi hizmet almaları esasına dayanan yeni düzenleme ve uygulamalarla Koru Ankara Hastanesi Türkiye’nin ilk engelsiz hastanesi olma ünvanını almıştır. Hizmete ulaşılabilirlik noktasında hasta memnuniyeti ve konforu engelli vatandaşlarımız için sağlanmıştır.

Ayrıca  sezeryan doğum oranlarındaki artış, anne sütü ile beslenme oranlarındaki düşüklük çocuk obezitesi ve dijital bağımlılıkla savaşmayı içeren  sağlıklı nesiller yetiştirmek ve devamlılığını sağlamayı hedefleyen ‘doğanınmucizeleriylenesillerinikoru ‘sosyal sorumluk ‘ projesi ile 100.000 anne/anne adayına ulaşılmıştır.  Bu kapsamda Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı, Keçiören Belediyesi, Kazan Belediyesi, Beypazarı belediyesi, haymana belediyesi ve birçok sivil toplum örgütüyle işbirliği yapılmış olup doğasında doğum derneği tarafından düzenlenmiş eğitimler ve sonrasında sertifikalandırılacak lider anneler yetiştirilmesi amaçlanmıştır. Gebelik, doğum ve bebek bakım süreçlerinde bilinçli ebeveynler oluşturmak  amacıyla Koru   Hastaneleri gebelik eğitim sınıfları, nine dede okulu, emzirme eğitimleri, gebelik pilatesi gibi birçok başlıkta hizmet çeşitliliğini arttırmıştır. Grubumuz hizmet sektöründe vermiş olduğu kaliteli ve memnuniyet odaklı yaklaşımımızı önümüzdeki yıllarda yeni projelerimizle yurtiçi ve yurtdışı yeni noktalara taşımayı hedeflemektedir.Ankara merkezli olarak başladığımız hizmet sektöründeki yolculuğumuza ulusal ve uluslararası marka olma hedefiyle devam etmekteyiz.''