Mete Generaloğlu / sağlıkmuhabiri.net - ANKARA

Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK), kuruluşunun 45'inci yılını, düzenlenen geceyle kutladı. Gecede, Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) Genel Başkan Yardımcısı ve Medikal Akademi Ankara Temsilcisi Hatice Pala Kaya ve  SMD Yönetim Kurulu Üyesi ve Kanal D Muhabiri Yasemin Doğan Kaya ile SMD Denetleme Kurulu Üyesi Sağlık Dergisi Editörü Engin Kahraman ve SMD Üyesi Başkent Gazetesi Muhabiri Zehra Şahin  Dokuyucu basın ödülüne layık görüldü. 

Grand Ankara Oteli’nde düzenlenen kutlama gecesine, HASVAK Başkanı Engin Öztürk ev sahipliği yaptı. Geceye, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan ve eşi, vakıf üyeleri ve destekçileri ile çok sayıda davetli katıldı. 

Gecede bir konuşma yapan HASVAK Başkanı Engin Öztürk, 1985 yılından itibaren yasal bir vakıf olarak 45 yıldır ülke sağlığına hizmet ettiklerini söyleyerek, “Çok şanslı olduğumu biliyorum. Allaha şükrediyorum sizler varsınız ve bana bu görevi yüklediniz” diye konuştu.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan ödüle layık görüldü.

Basın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Gecede Basın Ödülleri de sahiplerini buldu. Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) Yönetim Kurulu Üyeleri; Medikal Akademi Ankara Temsilcisi Hatice Pala Kaya, Kanal D Muhabiri Yasemin Doğan Kaya, SMD Denetleme Kurulu Üyesi Sağlık Dergisi Editörü Engin Kahraman ve SMD Üyesi Başkent Gazetesi Muhabiri Zehra Şahin Dokuyucu Basın ödülüne layık görüldü.